سفر به قم (2)
رییس جمهوری منتخب با آیت الله صافی گلپایگانی دیدار کرد
۱۳۹۲/۴/۱۳ ۱۱:۰۶ شماره : 56
رییس جمهوری منتخب با آیت  الله صافی گلپایگانی دیدار کرد
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری منتخب ملت ایران که صبح امروز وارد شهر قم شد، بعداز زیارت مرقد مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی از مراجع تقلید دیدار و گفت وگو کرد.

آیت الله صافی گلپایگانی در این دیدار با بیان اینکه دکتر روحانی در شرایطی سخت مسئولیت دولت را قبول کرده است، گفت که کشور با گرفتاری ها و تنگناهایی مواجه است اما امیدواریم دولت یازدهم با توفیقات الهی و عنایات امام زمان (عج) بتواند از این شرایط سخت عبور کند.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم نباید از برنامه های اعلام شده هیچ تنازلی داشته باشد، خواستار تلاش دولت آینده برای افزایش و تقویت اقتدار و عزت اسلام و مسلمانان شد.

آیت الله صافی گلپایگانی با آرزوی موفقیت برای دکتر روحانی و دولت یازدهم، اظهارداشت: امید داریم که دولت یازدهم براساس تدبیر و عقلانیت کارها را پیش می برد و برای تامین مقاصد مورد نظراسلام تلاش خواهد کرد تا انشاء الله رضایت الهی، خشنودی امام زمان (عج) فراهم و مطالبات مردم برآورده شود. 

وی با اشاره به اوضاع حساس منطقه و مشکلات جهان اسلام بویژه شیعیان در کشورهای مختلف، گفت: امیدواریم دولت یازدهم با بهره گیری از عنایات الهی، تعامل و گفت وگو و درایت شما بتواند برای کمک به حل و فصل اوضاع در داخل و خارج از کشور قدم های محکم و بزرگی بردارد.

دکتر روحانی نیز با تشکر از آیت الله صافی گلپایگانی گفت که دولت یازدهم برای تحقق برنامه ها و اهداف خود وعبور از مشکلات و شرایط سخت کشور، نیازمند حمایتمردم، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید و حوزه های علمیه و علما است.

رئیس جمهور منتخب تاکید کرد: باید تلاش کنیم امید در دل های مردم گسترش یابد، نسل جوان به قرآن و معارف دینی بیش از پیش علاقه مند و وحدت میان مسلمانان جهان تقویت شود.