در نشست هم‌اندیشی مدیران رسانه‌های داخلی؛
دکتر روحانی: رسانه‌ها زمینه برگزاری انتخاباتی متناسب با شأن ملت بزرگ ایران فراهم کردند
۱۳۹۲/۴/۱۰ ۲۰:۵۹ شماره : 46
دکتر روحانی: رسانه‌ها زمینه برگزاری انتخاباتی متناسب با شأن ملت بزرگ ایران فراهم کردند
دکتر حسن روحانی رییس جمهوری منتخب ملت ایران تاکید کرد که نقش رسانه ها در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بسیار ارزشمند بود و توانستند زمینه برگزاری انتخاباتی سزاوار و متناسب با شان ملت بزرگ ایران فراهم کنند.

رییس جمهوری منتخب که روز دوشنبه در نشست هم اندیشی مدیران رسانه های داخلی سخن می گفت، به نقش رسانه ها در فراهم کردن زمینه حضور مردم در انتخابات اخیر اشاره کرد و گفت که رسانه ها بعداز انتخابات هم رسالت خود را بخوبی ایفا می کنند.

دکتر روحانی با تشکراز حضور مدیران رسانه های داخلی در این نشست که در محل استقرار موقت رییس جمهوری برگزار شد، تصریح کرد: در دولت آینده ارتباط با رسانه ها دوسویه باید باشد و انتظار این است که رسانه ها برای پیشبرد اهداف نظام و مردم به دولت کمک و از طرف دیگر نظرات و انتظارات مردم را به دولت منعکس کنند.

رییس جمهوری منتخب با بیان اینکه دولت یازدهم انتظار ندارد که رسانه ها یکسویه عمل کنند، گفت: رسانه ها باید آنچه را که انتظار مردم است، بیان کنند و البته در شرایط فعلی که احزاب ما آنچنان فعال نیستند بخشی از رسالت آنها هم بردوش رسانه هاست.

دکتر روحانی افزود: مردم انتظارات بر حق و نظرات قابل ملاحظه ای دارند و انعکاس انتظارات و مشکلات آنان و همچنین نقد دلسوزانه از وظایف رسانه هاست.

رییس جمهوری منتخب با بیان اینکه هیچ دولتی بی نقص نیست، تصریح کرد: در واقع رسانه ها نوعی نظارت دائمی بر کار حکومت و دستگاه های اجرایی دارند و این نقد برای دولت و کشور حتما مفید خواهد بود و در دستیابی به اهداف عالی نظام و مردم و همچنین تحقق مطالبات مطرح شده در انتخابات کمک خواهد کرد.

دکتر روحانی بار دیگر ابراز امیدواری کرد که شاهد ارتباط دوسویه خوبی میان دولت و رسانه ها در دولت یازدهم باشیم.

رییس جمهوری منتخب همچنین با اشاره به حجم زیاد کارها تا قبل از استقرار دولت یازدهم از اینکه نمی تواند زمان بیشتری را در جمع مدیران رسانه های داخلی حاضر باشد، ابراز امیدواری کرد که فرصت دیگری برای جلسه با اصحاب رسانه اختصاص یابد.

دکتر روحانی تاکید کرد که دیدار و همفکری با رسانه ها را برای دولت یازدهم فرصت می دانیم.

در این نشست جمعی از مدیران رسانه های کشور نقطه نظرات خود را به منظور جمعبندی و بهره برداری کارگروه ها و کمیته های مشورت دهنده به رییس جمهوری منتخب ارائه کردند.