جمعی از اعضای شورای مشورتی و هماهنگی اصلاح طلبان با رییس جمهوری منتخب دیدار کردند

2 تير 1392 ساعت 19:08


جمعی از اعضای شورای مشورتی و هماهنگی اصلاح طلبان روز یکشنبه با دکتر حسن روحانی رییس جمهوری منتخب ملت ایران دیدار و انتخاب وی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفتند.

به گزارش امور رسانه ای دفتر رییس جمهوری منتخب، اصلاح طلبان حاضر در این دیدار با تشکر از دکتر روحانی تاکید کردند: انتخاب دکتر روحانی به عنوان رییس جمهوری، دستاوردهای مختلفی داشته که بازگشت عاطفه به جامعه و نزدیک شدن دل ها از جمله این دستاوردها است.

در این دیدار خاطرنشان شد که حضور و رای مردم به دکتر روحانی تا قلب روستاهای کشور بسیار پرمعنی است و ارتباط مناسب قشرهای مختلف مردم با رییس جمهوری منتخب می تواند تقلیل دهنده مشکلات کشور باشد.

حاضران در این دیدار تاکید کردند که مردم ایران بخوبی می دانند در شرایط موجود کشور نباید انتظار رفع مشکلاتی را که دیگران پدید آورده اند در زمان کوتاه داشته و رسانه ها و نخبگان نیز توجه لازم را داشته باشند که سطح انتظارها از دولت یازدهم بالا نرود.

فعالان اصلاح طلب، همبستگی ملی و پایان بداخلاقی هایی که مردم از آن رنج برده اند را از دیگر دستاوردهای انتخابات ریاست جمهوری اخیر دانسته و گفتند که ما قدردان شرایط پیش آمده هستیم.

شرکت کنندگان در این دیدار، پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را تحولی اجتماعی خواندند که مردم و رهبری آفریده اند و گفتند که رییس جمهوری منتخب و دولت یازدهم از پشتوانه عقلانیت، ادب ، اخلاق، علم و تجربه برخوردار است.

حاضران در این دیدار همچنین با اشاره به اینکه شعار دولت فراجناحی برای دکتر روحانی، بهره گیری از نیروهای معتدل است ، افزودند ما می دانیم که اعضای دولت باید همفکر و همراه رییس جمهوری منتخب باشند و نباید در این زمینه انتظارهای بی جا پدید آید.

ایجاد شرایط نقد در کشور و اینکه دولت یازدهم در چه شرایط سختی مسئولیت امور اجرایی کشور را برعهده می گیرد، از دیگر موضوعاتی بود که در این دیدار مطرح شد.

رییس جمهوری منتخب نیز در این دیدار با تشکر از حضور گسترده مردم و نقش بی بدیل رهبری در پدید آمدن حماسه سیاسی، گفت:از ابتدا که پا در عرصه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گذاشتم، در طول مسیر و تا روز رای گیری ، بیانات و راهنمایی های ایشان برای تحقق این حماسه حقیقتا راهگشا و بی نظیر بود.

دکتر روحانی همچنین از تلاش های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی برای تحقق مشارکت و پدید آمدن این حماسه بزرگ تشکر کرد و افزود: همگان برای اصل نظام و مردم به میدان آمدند.

رییس جمهوری منتخب در خصوص تبیین گفتمان اعتدال در جامعه گفت: در این زمینه باید از تفاسیر متفاوت و غیرصحیح و افراط و تفریط ها جلوگیری شود.

دکتر روحانی افزود: باید بدانیم انتخاب صحیح مسیر از ویژگی های مهم گفتمان عدالت است و البته هدف هم اهمیت دارد و باید برای افکار عمومی در داخل و بویژه خارج از کشور تبیین گردد.
رییس جمهوری منتخب همچنین خواستار کمک همه دلسوزان کشور برای تحقق دولت تدبیر وامید شد و گفت فراجناحی به این معنی است که اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل، دولت یازدهم را از خود بدانند و به آن کمک کنند.    

در این دیدار که در محل استقرار موقت رییس جمهوری منتخب برگزار شد، احمد مسجد جامعی، محمد علی نجفی، معصومه ابتکار، غلامحسین کرباسچی، محمدرضا خاتمی، محسن رهامی، حسن کاشفی، حمیدرضا جلایی پور، هادی خانیکی و مسعود ادیب حضور داشتند.


شماره: 3

آدرس مطلب: http://president92.ir/vdca4kne549n.1k.html

پايگاه اطلاع رسانی رئيس جمهور منتخب
  http://president92.ir